0

Elbise

Elbise

Kadınların havasını değiştiren kıyafetlerin başında elbise modelleri gelmektedir.  Uzun kısa kollu aklı gibi farklı tasarımlarla üretilen bu giysiler her yaştan kadının gardırobunda kendine yer edinmiştir. Gerek günlük gerekse de özel günlerde güvenle tercih edilen elbiseler her sezon şık ve zarif tasarımları ile kadınların beğenisine sunuluyor. 

Ceket yelek bolero ve hırka gibi farklı parçalar ile kombinlenen elbise modelleri zamansız şıklığın en önemli kurtarıcılarıdır.  Şık ve zarif tasarımları göz alçı renkleri ve dikkat çekici renkleri ile kadın giyimin en önemli parçası haline gelen elbiseler her yaşa zevke ve bedene hitap eden tasarımlardan oluşmaktadır.

Elbise Modelleri ve Fiyatları

Elbise modelleri ve fiyat seçenekleri için araştırma yapmanız gerekir.  Uygun fiyatlı modellerin yanı sıra şık tasarımlı kaliteli kumaşlardan üretilmiş modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Kadın giyim sektörüne o kadar çok model ve tarzda elbise modelleri var ki, bunlar arasında seçim yapmakta zorlanmanız doğal bir durumdur.

Birçok kimse seçim yaparken sezonun moda trendlerini tercih ediyor.  Ancak tercih ettiğiniz kıyafetin model ya da renk seneğinin modada olmasını yanı sıra tarzınıza ve vücut yapınıza hitap etmesi gerekmektedir.  Belki de bu yılın moda trendlerinde yer alan modelleri değil de geçen yılın   modelleri sizin tarzına hitap edecektir. Unutmayı şıklık sayece modadaki kıyafetleri tercih etmek değildir. 

Şık ve zarif olabilmek için vücut yapınızda ten renginize ve yaşınıza uygun modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Fiyatlar ise elbisenin tasarımı kumaş kalitesi gibi durumlara göre farklılık göstermektedir.

Tarzınızı Yansıtan Elbise Tasarımları

Elbise modellerinde Geometrik ve çiçek desenli puantiyeli, ekoseli gibi daha pek çok tasarımlar günlük hayatınızda, özel davet ve organizasyonlarda ya da ofis şıklığı için tercih edilebilecek muhteşem modellerden sade bir kaçıdır. Renk olarak da daha çok pastel tonları ön plana çıkıyor. Neredeyse her yaka tipi ile tasarlana elbise modellerinde kruvaze yaka ve bisiklet yaka çeşitleri daha dikkat çekiyor.

Düğün nişan kına gecesi, mezuniyet gibi kutlamalar için elbise modelleri arıyorsanız, şifon kumaşlardan üretilmiş elbise modelleri ya da pullu ve dantelli tasarımları tercih edebiliriniz. Dar kesim ya da klasik kesimlerden tasarlana bu modeller eğer yaz mevsiminde kullanılacaksa ince kumaşlardan yapılan modeller tercih edilebilir.  Farklı etek boyları sayesinde kapalı ya da açık olarak her tara hitap eden bu kıyafetler beli kuşaklı ya da kemerli, göğüs ya da sırt dekolteli boyundan bağlamalı tasarımları ile zarafeti ele alıyor.

Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Elbise alırken kadınların en çok tercih ettiği konulardan birisi de model seçimi olmaktadır. Onlarca elbisenin yer aldığı bir vitrinden en güzelini seçmek her kadın için çok önemlidir. Ama bazen kafa karışıklığı yaşadıklarından dolayı yanlış seçimler yaparak hayal kırıklığına uğrar.

İşin sonunda hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız elbise seçimi özenli ve dikkatli yapmanız gerekir. Bun için vücut tipiniz tarzınızı tanıyor ve biliyor olmalısınız.  Her kadının vücut tipi birbirinden farklıdır. Kiminiz armut tipi kimini ince vücuda kiminizin de bel çevresi daha kalın ve dolgundur. Dolayısı ile her modelin bütün vücut yapısına uyumlu olacağı da söz konusu değildir.

Eğer armut tipi yani vücudunuz kalçalara doğru genişleyen bir yapıya sahipse, eteği kabarık üst kısmı ise dar kesimli modelleri tercih etmeniz gerekir. İnce bir vücut yapınız varsa Mevlâna tipi elbise modelleri ise göre beliniz vücudunuza oranla biraz daha kalınsa kalem tipi modelleri tercih etmeniz de fayda vardır.