0

Pantolon

Pantolon

Kadınların ihtiyaçları doğrultusun da tasarlanan kıyafetleri her biri şık ve rahat tasarımlardan oluşmaktadır. Günümüzün kadın giyim modası geniş model yelpazesine sahiptir. Eteğinden tunda elbiseye abiyesinden, tuniğine ve pantolon modellerine kadar çok sayıda giysiler bulunmaktadır.

Kadın giyimde bundan çok önceki dönemler pek yaygın olmasa da günümüzün en çok tercih edilen alt giyim parçası pantolon modelleri olmaktadır. Farklı kumaşlardan ve farklı tasarılardan üretilen kadın pantolonları her yaşa ve her zevke hitap eden model ve renk seçenekleri ile kadınların beğenisine sunuluyor. Bol kesim dar kesim, İspanyol paça, bilek boy, kalem boru paça gibi farklı model seçeneklerine sahip olan pantolonlar dört mevsim uyumluluğu ile de göz dolduruyor

Pantolon Modelleri ve Fiyatları

Kadın pantolon modelleri ve fiyatları konusunda kadınlar hiçbir şekilde zorluk yaşamıyor. Çünkü geniş model seçeneğine sahip olan modeller arasında tarzına uygun modelleri uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabiliyor. Özellikle rahat hareket etmenizi sağladığından dolayı özgür stillerin en önemli seçeneği olan pantolonlar çiçekli, baskılı, çizgili, puantiyeli gibi egzotik modeller ile tasarlanıyor.

İster günlük hayatta ister toplantı ve davetlerde isterseniz de ofis şıklığında tercih edebileceğiniz onlarca seçeneğin içerisinden tarzınıza ve yaşınıza hitap edenleri tercih etmenizde fayda vardır. Kapalı giyimden asla vazgeçmem diyen muhafazakâr kadınlar için etek görünümlü bol kesimli pantolonlar daha ideal bir seçenek olacaktır. Ayrıca bu modelle spor tarzına da oldukça uygun bir seçenek olmaktadır.

Kombinlerde Fark Yaratan Modeller

Sıcak havalarda nefes alan bir model arayışı içindeyseniz bol kesim pantolon modelleri iyi bir seçenek olacaktır. Ayrıca hareket kabiliyetiniz açısında maksimum destek sunan piliseli etek pantolon modelleri ile de şık kombinler yaratacaksınız. Pilise kumaşlara verilen katlamalı desenlerdir. Hem şıklığı hem de ütü gerektirmemesi gibi pek çok avantajı sayesinde kadınların seçenekleri arasında yer almaktadır. Eğer spor tarzda bir pantolon modeli arayışı içindeyseniz etnik tarzdaki modeller tam size göre olacaktır.

Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?

Pantolon kombini yaparken tarzınıza göz önünde bulundurmalısınız. Daha rahat bir tarza sahipseniz beli lastikli piliseli modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak rahatlığın yanında biraz da şıklık katsın diyorsanız bu sefer seçimleriniz biraz özel tasarımlardan yana kullanmanızda fayda var. Vücut hatlarını belli olmasın istemeyen ya da kaplı giyim tarzına önem veren kadınlar yelek tunik ve ceket gibi üst giyim parçaları ile şık pantolon kombinleri yaratabilirler. Bunun dışında bluz ve gömlek gibi seçenekler ile de pantolon kombini yapabilirsiniz. 

Kombinlerinizde fit bir görünüm sağlamayı amaçlıyorsanız dar kesim pantolon modellerini tercih etmenizde fayda var. Ancak şunu unutmayın ki tercih edeceğiniz pantolon ile üst kıyafetinizi hem tasarımı hem de rengi bakımından birbirleri ile uyumlu olmak zorundadır.  Dar paça pantolonlarınız bol kesim tuniklerinizi ile bol kesim pantolonlarınıza dar kesim tunik kombinleyebilirsiniz. Eğer kombininizde yelek gibi parçalara da yer vermek istiyorsanız pantolon ve yeleğinizi aynı renkte olmasına özen gösteriniz.

Pantolon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Pantolon satın alırken kumaş kalitesi çok önemlidir. Çünkü kaliteli kumaşlardan üretilen pantolonlar vücudunuzda daha güzel duru ve uzun yıllar aynı kalitede kullanım imkânı sağlar. Ayrıca vücut tipinize uygun tasarımda olması da pantolon alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır. Rengi beraberinde giyeceğiniz üst giyim seçenekleri ile uyumlu olmadır. Eğer açık renk pantolon giymeyi tercih diyorsanız üstüne e koyu renk gömlek bluz ya da tunik tercih edebilirsiniz.  Bunun tam tersi de olabilir, koyu renk pantolonlarınız için açık renk seçenekleri tercih edin.