0

Tunik

Tunik

Kadınlar giydikleri kıyafetlerin içerisinde şık ve konforlu hisetmeleri gerekir.  Ayrıca çevreye zarif bir izlenim yaratmak onlar için çok önemlidir.  Bu nedenle kıyafet seçiminde oldukça hassas davranırlar.  Kadın giyim modasına baktığımızda da her yaşa ve zevke hitap eden farkı ürünün yer aldığını görüyoruz. Gömleklerden bluzlara, tunik modellerinde abiye ve elbiselere kadar birçok seçeneğin kadın giyim modasında yer aldığın görüyoruz.

Bu parçalar nerdeyse her ortama uyum sağlayacak model ve tasarımlardan oluşmaktadır. Çabasız ve zamansız şıklığın en önemli ögesi olan tunik modelleri uzun ve kısa boy seçenekleri le her yaştaki kadını büyük ilgi odağı olmuş durumdadır. Gerek gündelik gerek özel davet ve etkinliklerde arkadaş toplantılarında ya da ofis şıklığında güvenle tercih edilebilen tunikler farklı tasımlardan oluşan geniş model yelpazesine sahiptir. 

Tunik Modelleri ve Fiyatları

O kadar çok sayıda tunik modelleri var ki bunlar arasında seçim yapmak neredeyse imkânsız hale geliyor. Daha çok genç kesime hitap etmesi bu modellere ayrıcalık sağlıyor.  Tunik modelleri arasında ikili ya da üçlü takımlarda yer alıyor.  Bu modeller daha. Çok özel gün ve geceleri için ideal bir seçenek olmaktadır.  Günlük yaşantınız için spor modelleri tercih etmeniz daha doğru olur. Birbirinden farklı renk beden ve kumaş seçenekleri le her tarza hitap eden tunik modellerini bulabilmeniz mümkündür.

Tunik kombini Nasıl Olmalı?

Tunik modellerine baktığımızda uzun ya da kısa olacak şekilde iki farklı boyda modeller bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay tuniğinizi altına giyeceğiniz alt giyim ürünün dikkatli seçmektir. Eğer etek tunik kombini yapmak istiyorsanız seçimlerinizi kısa boy tuniklerden yanan kullanmanızda fayda vardır. Etek modelleri olarak da mutlak kalem etek modelleri tercih etmelisiniz. Mevlâna tipi, çan etek ve kloş etek modelleri ile tunik kombini yapmak pek şık olmaz.

Eğer pantolon tunik kombini yapmak istiyorsanız bu kez seçimleriniz uzun boylu tunik modellerinden yana kullanın. Zaten günümüzde bazı modelleri pantolon tunik ya da pantolon tunik ceket veya yelek olacak şekilde 3’lü takım halinde satışa sunulmaktadır. Bu modelleri tercih ederseniz kombiniz eliniz de başlı başsına hazır demektir. Kumaş ve jean pantolonlar ile şık bir tunik kombini elde edebilirsiniz.  Jean pantolonlarla ile özellikle Mevlâna tipi tunik modelleri oldukça şık bir görünüm sunmaktadır.

Uzun tunikler boru paça, İspanyol paça gibi farklı pantolon seçenekleri ile rahatlıkla giyilir. Eko seçimlerinizde e zıt renkleri kullanmanızda fayda vardır. İkili takımların büyük bir bölümü aynı renklerden oluşsa da kilolu bir vücut tipine sahipseniz k tunik kombininizin mutlaka zıt renkleri kullanın.

Pantolon ve tuniğinizin rengi aynı olması çoğu zaman sizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunu dışında tunik kombinizin kesimleri de çok önemlidir.  Dar kesimlik tunik modellerinde bol paça pantolonlar tercih edilmeli. Eğer tunik kombinizi bol kesimli bir tasarıma sahipseniz dar paça pantolonlarla şık bir kombini elde edebilirsiniz.

Tunik Modelleri Hangi Kumaşlardan

Üretiliyor Piyasada çok sayıda farklı kumaş türleri bulunmaktadır. Kot, krep, keten, şifon, Medine ipeği akrilik, Aerobin saten, kadife gibi farklı kumaş seçeneklerinden yapılan tunik modelleri bulunmaktadır. Tunik seçimi yaparken kumaşını mevsiminde uygun olması çok önemlidir.

Günümüzde kış ve sonbahar sezonu için triko kumaşlardan yapılan tunik modelleri ideal bir seçenek olmaktadır.  Eğer yaz mevsimi için bir tunik modeli almak istiyorsanız krep ve aerobin gibi ince kumaşları bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Kot ve kete modelleri de her mevsim giyilebilcek seçenekler arasında yer alıyor.